បាត់ដំបងៈ អភិបាលខេត្ត​បាត់ដំបង លោក សុខ លូ បានផ្តល់​អនុសាសន៍​ដ​ល់​ក្រុមហ៊ុន Khmer Fresh Milk ដែល​ផលិត និង​ផ្គត់ផ្គង់​ផលិតផល​ទឹកដោះគោ​ស្រស់​គួរ​ពង្រីក​ការផ្សព្វផ្សាយ​ផលិតផល​ក្នុងស្រុក​នេះ​ឱ្យ​ខ្លាំង​ជាង​មុន ដើម្បីឱ្យ​ប្រជាពលរដ្ឋ​ខែ្មរ​ជ្រួតជ្រាប និង​ជួយ​គាំទ្រ​។​
​ការផ្តល់​អនុសាសន៍​បែបនេះ​ធ្វើឡើង​ក្នុង​កិច្ចប្រជុំ​នា​ថ្ងៃទី​ ២ ខែកញ្ញា រវាង​លោក សុខ លូ និង​តំណាង​ក្រុមហ៊ុន Khmer Fresh Milk សាខា​ខេត្តបាត់ដំបង ដែល​ក្នុង​កិច្ចប្រជុំ​នេះ​ក៏មាន​ការបង្ហាញ​ផលិតផល​ទឹកដោះគោ​ស្រស់ និង​អាហារ​កែច្នៃ​ពី​ទឹកដោះគោ​មួយចំនួនទៀត​ដែលជា​ផលិតផល​ក្នុងស្រុក​ផងដែរ​។​
​រដ្ឋបាលខេត្ត​បាត់ដំបង​បញ្ជាក់​តាមរយៈ​ហ្វេ​ស​ប៊ុ​កនា​ថ្ងៃទី ២ ខែកញ្ញាថា ក្រុមហ៊ុន Khmer Fresh Milk ផលិត និង​ផ្គត់ផ្គង់​ផលិតផល​ទឹកដោះគោ​ស្រស់​យីហោ «​គិរី​សួគ៌​ហ្វា​ម (Kirisu Farm)» ដែលមាន​កសិដ្ឋាន​ចិញ្ចឹម​គោ​ពូជ​សុទ្ធ Holstein នាំចូល​ពី​ប្រទេស​អូស្ត្រាលី​ចំនួន ៥៥០ ក្បាល ដែល​ប្រតិបត្តិការ​លើ​ផ្ទៃដី​ ៣០០​ ហិកតា និង​រោងចក្រ​កែច្នៃ​ផ្ទាល់ខ្លួន​នៅ​ជើងភ្នំ​តា​ម៉ៅ ស្ថិតក្នុង​ភូមិ​ឱ​ភា​សាំង ឃុំ​កណ្តឹង ស្រុក​បាទី ខេត្តតាកែវ​។
​រដ្ឋបាលខេត្ត​បាត់ដំបង​បញ្ជាក់ថា​៖ «​ក្នុងឱកាស​នេះ ឯកឧត្តម​អភិបាល​បាន​សំណេះសំណាល និង​ទទួល​ស្ដាប់​នូវ​ការធ្វើ​បទ​បង្ហាញ​ពី​សំណាក់​តំណាង​ក្រុមហ៊ុន​អំពី​ប្រភេទ និង​គុណសម្បត្តិ​នៃ​ផលិតផល​ដែល​ក្រុមហ៊ុន​ផលិត​បាន​។ បន្ថែម​ពីនេះ​ទៅទៀត ឯកឧត្តម​ក៏បានផ្តល់​អនុសាសន៍​ដ​ល់​ក្រុមហ៊ុន​គួរ​ពង្រីក​ការផ្សព្វផ្សាយ​ផលិតផល​ក្នុងស្រុក​នេះ​ឱ្យ​ខ្លាំង​ជាង​មុន ដើម្បីឱ្យ​បងប្អូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ខែ្មរ​យើង​ជ្រួតជ្រាប និង​ជួយ​គាំទ្រ​»៕